Zamów bezpłatnie książkę!

W celu poszerzenia wiedzy z zakresu pediatrii zamów bezpłatnie książkę!

„Gastroenterologia dziecięca w codziennej praktyce” red. nauk. Andrea Horvath, wyd. PZWL, Warszawa, 2019

W książce w sposób zwięzły przedstawiono najczęstsze przyczyny dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego u dzieci oraz wskazano szybkie rozwiązania diagnostyczno-terapeutyczne.
Omówiono następujące jednostki chorobowe:

  • Ostrą biegunkę infekcyjną. Skupiono się na najnowszych międzynarodowych i europejskich wytycznych dotyczących epidemiologii, objawów, rozpoznania i leczenia ostrej biegunki u dzieci.
  • Nadwrażliwość pokarmową. Dotyczy alergii na pokarmy, jej najczęstszej manifestacji klinicznej w różnych grupach wiekowych oraz zasad postępowania i prowadzenia.
  • Choroby glutenozależne.  Dotyczy szeroko pojętych chorób glutenozależnych, w tym celiakii, alergii na pszenicę oraz nieceliakalnej nadwrażliwości na gluten.
  • Zaburzenia czynnościowe przewodu pokarmowego. Opisano najczęstsze problemy okresu niemowlęcego, w tym kolkę i refluks żołądkowo-przełykowy oraz zaparcie i czynnościowe bóle brzucha.
  • Przewlekłą biegunkę. Podano zasady różnicowania dominujących przewlekłych objawów ze strony przewodu pokarmowego, które pomagają w podjęciu decyzji odnośnie do dalszego postępowania.
  • Diety eliminacyjne. Rozdział uwzględnia m.in. ryzyko niedoborów pokarmowych związanych z przewlekłym stosowaniem takich diet i wskazuje alternatywne źródło makro- i mikroskładników.

Formularz zamówienia

Drogi Użytkowniku,

aby mieć pewność, że tylko osoby z zawodów medycznych czytają nasze treści, prosimy o jednorazową rejestrację lub zalogowanie się jako już zarejestrowany gość.

Zaloguj się

Zarejestruj się bezpłatnie