Ocena wyników nie wykazała dowodów na skuteczność opatrunków z żelem glicerynowym lub osłonek piersi z lanoliną. W jednym z badań nie stwierdzono istotnych różnic w odczuwaniu bólu sutków pomiędzy kobietami stosującymi lanolinę, a tymi, które jej nie stosowały w okresie trzech, czterech i sześciu dni po interwencji terapeutycznej. Wykazano jednak mniejsze odczuwanie bólu sutków po upływie czterech/pięciu dni leczenia odciągniętym mlekiem matki. Ten korzystny efekt nie utrzymywał się jednak dłużej i już po sześciu/siedmiu dniach leczenia nie stwierdzano poprawy. Ostatecznie nie wykazano różnicy między leczeniem odciągniętym mlekiem matki a brakiem leczenia.
Po siedmiu dniach leczenia nie stwierdzono również różnicy w odczuwaniu bólu pomiędzy kobietami, stosującymi olejek pielęgnacyjny, a kobietami, które stosowały opatrunki z lanoliny.
Ogólne wyniki badań nie wykazały różnicy w odczuwaniu bólu brodawek sutkowych przez kobiety karmiące, porównując stosowanie opatrunków z żelem glicerynowym, osłonek piersi z lanoliną, samej lanoliny, odciągniętego mleka matczynego lub olejku pielęgnacyjnego.