Zaburzenia karmienia u dzieci

Drogi Użytkowniku portalu HiPP Expert,

jeśli nie miałeś możliwości obejrzenia webinaru na żywo, zapraszamy Cię do obejrzenia nagrania archiwalnego.  Webinar odbył się 17 września w godzinach 19.00 – 20.30.

Podczas Webinaru został omówiony problem zaburzeń karmienia u dzieci. Stanowi on ważny temat w opiece nad niemowlętami i małymi dziećmi. Klinika Gastroenterologii, Hepatologii, Zaburzeń Odżywiania i Pediatrii w Instytucie „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” zajmuje się tym problemem od kilku lat. W skład podstawowego zespołu zajmującego się diagnostyką i leczeniem wchodzą: gastroenterolog/pediatra, psycholog, neurologopeda, dietetyk. 

Wykładowcy:

Prof. dr hab. n med. Piotr Socha – profesor, doktor habilitowany nauk medycznych

Działalność naukowa:
1993-1997: asystent w Klinice Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia IPCZD,
1997-2003: adiunkt w Klinice Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia IPCZD,
2004-2009 docent w Klinice Gastroenterologii, Hepatologii i Immunologii IP-CZD,
2005-uzyskanie specjalizacji z gastroenterologii,
Od 2009 - kierownik Oddziału Gastroenterologii i Hepatologii IP-CZD
Z-ca Dyr. ds. Nauki IPCZD
Liczne publikacje i granty naukowe

Działalność w towarzystwach naukowych:
1. Polskie Towarzystwo Gastroenterologii, Hepatologii i Immunologii Dziecięcej - Sekretarz Zarządu w latach 2002-2006, Prezes Towarzystwa 2010-2016
2. Członek Zarządu Komitetu Żywienia Człowieka Polskiej Akademii Nauk od 2019 roku
3. Europejskie Towarzystwo Pediatrii Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia - sekretarz Komisji (2006-2008), przewodniczący Komitetu Hepatologii 2010-2013, sekretarz naukowy ESPGHAN 2015-2017

Mgr Paulina Mika-Stępkowska – dietetyk


Absolwentka Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu oraz Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie na kierunku Dietetyka.

Od 2016 roku dietetyk w Klinice Gastroenterologii, Hepatologii, Zaburzeń Odżywiania i Pediatrii Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie.
Pracuje głównie z pacjentami z nadwagą, otyłością oraz niealkoholowym stłuszczeniem wątroby.

Członek multidyscyplinarnego zespołu zajmującego się leczeniem dzieci z zaburzeniami karmienia oraz zespołu opiekującego się pacjentami wymagającymi żywienia dojelitowego w warunkach domowych (HEN) w IP-CZD.


Jeśli nie miałeś możliwości obejrzenia webinaru na żywo, zapraszamy Cię do obejrzenia nagrania archiwalnego:

Drogi Użytkowniku,

aby mieć pewność, że tylko osoby z zawodów medycznych czytają nasze treści, prosimy o jednorazową rejestrację lub zalogowanie się jako już zarejestrowany gość.

Zaloguj się

Zarejestruj się bezpłatnie